Brez zadetka Mbappeja na debiju v La Ligi, saj je Real Madrid remiziral na Mallorci

Comments · 359 Views

Branilec naslova Real Madrid na nedeljski prvi panski prvenstveni tekmi Kyliana Mbappja ni mogel iztržiti več kot 1-1 proti Mallorci Dresi za nogomet.

Na svoji drugi tekmi z Madridom po debiju sredi tedna se Mbappeju ni uspelo prebiti. Francoski velikan je v sredo zadel pri zmagi Madrida z 2:0 proti Atalanti v superpokalu UEFA.

Trener Madridčanov Carlo Ancelotti je začel z isto ekipo, ki je premagala Atalanto, z Rodrygom, Viniciusom Juniorjem in Mbappjem v napadu.

"Od časa do časa zamenjata položaj," je o Viniciusu in Mbappju dejal Ancelotti. Včasih Mbapp igra bolj na sredini in včasih mora eden od obeh zasesti ta bok, brez posebnega načrta. Odvisno od tega, kako se ob tem počutijo.

Rodrygo je bil tisti, ki je Madridčane popeljal v vodstvo proti Mallorci v 13. minuti tekme, a so gostitelji izenačili z golom Vedata Muriqija v 53. minuti.

"Dobro smo začeli, povedli in nato imeli priložnost za drugi gol," je dejal Ancelotti. "V drugem polčasu nismo nali ravnovesja. Lahko bi izgubili, saj ravnotežja ni bilo Nisem bila dobra igra za boljo obrambo, vendar je obrambno ravnotežje temeljni dejavnik.

Branilec Madridčanov Ferland Mendy je bil izključen globoko v dodatku drugega polčasa zaradi hudega prekrka nad Muriqijem.

"Nočem se opravičevati za karkoli, ampak samo narediti moramo bolje in z boljim odnosom," je dejal Ancelotti. "Iz te tekme se lahko veliko naučimo. Povsem jasno je, od kod lahko izvirajo nae težave.

Med gledalci tekme na stadionu Son Moix je bil tudi Rafael Nadal, ki prihaja z otoka Mallorca.

Nogometai Mallorce so zagotovili častno stražo za zmagovalce superpokala in se postavili v vrsto, Nogometni dresi Liverpool da bi zaploskali madridski ekipi, ko je vstopila na igriče pred začetkom.

Sociedad doma osupnil

Real Sociedad, ki je minulo sezono končal na estem mestu, je doma z 2:1 premagal Rayo Vallecano, ki se je v prejnji kampanji boril za izpad.

Jorge de Frutos in Sergio Camello sta v drugem polčasu dosegla gola za vodstvo Raya, medtem ko je Sociedad mrežo zadel ele v sodnikovem dodatku z zadetkom Martna Zubimendija.

V soboto je Robert Lewandowski dvakrat zadel za zmago Barcelone pri Valencii z 2:1 v debiju trenerja Hansija Flicka v panskem prvenstvu.